Leczenie miejscowych zmian trądzikowych

Zmiany na skórze, które powodowane są trądzikiem, mają charakter zapalny. Powodują miejscowe zaczerwienienie skóry i stają się bolesne. Nieleczone mogą pozostawić trwałe ślady w postaci przebarwień i trudnych do usunięcia blizn. Aby uniknąć tej sytuacji należy podjąć leczenie zmian na skórze od razu, gdy się pojawiają. Wtedy jest największą szansa na to, że uda się ich pozbyć bez śladu.

Zwłaszcza u osób dorosłych zmiany trądzikowe mogą być dokuczliwe, ponieważ goją się znacznie trudniej niż typowy trądzik młodzieńczy związany z okresem dojrzewania. Nie dość, że sięgają głębszych warstw naskórka, to jeszcze są dużo większe i widoczniejsze. Przez to, że zawartość kolagenu w skórze jest niższa, mogą być trudniejsze do usunięcia.

Zastosowanie miejscowo maści Tormentalum https://www.aptekagalen.pl/tormentalum-masc-30g łagodzi zmiany trądzikowe i przyspiesza regenerację naskórka. Tlenek cynku łagodzi obrzęk i może zmniejszać wysięk, skutecznie przyspieszając regenerację uszkodzonej skóry.

Dzięki zawartości płynnego wyciągu z kłącza pięciornika, miejsca chorobowo zmienione stają się mniej bolesne a obrzęk i zaczerwienienie mniej widoczne. Kłącze pięciornika od wieków stosowane jest w medycynie ludowej w postaci naparu, którym następnie okładana jest uszkodzona skóra.

Maść należy stosować od 3 do 4 razy dziennie, w zależności od potrzeb. Nie może być stosowana w wypadku zmian skórnych spowodowanych ospą wietrzną lub odczynem poszczepiennym.

W wypadku długotrwałych i trudnych do zagojenia wyprysków, należy skonsultować stosowanie Tormentalum z lekarzem lub farmaceutą.