Wybór krzesła toaletowego

Krzesło toaletowe jest przenośnym siedziskiem z wyjmowanym wiadrem sanitarnym. Ułatwia opiekę nad pacjentami o siedzącym trybie życia, ponieważ pozwala uniknąć przenoszenia ich z łóżka do toalety. Sprzęt ten umieszczany jest obok łóżka, dzięki czemu użytkownicy mogą zapomnieć o długiej, bolesnej podróży do toalety. Taborety toaletowe są często używane przez osoby z dysfunkcją narządów ruchu, które mają trudności z poruszaniem się, szczególnie osoby starsze.

Krzesło toaletowe i jego konstrukcja

krzesło toaletowe

Konstrukcja składa się z metalowej ramy na czterech nogach z siedziskiem, wyjmowanym pojemnikiem z tworzywa sztucznego i pokrywą. Podniesiona pokrywa urządzenia sanitarnego pełni funkcję oparcia. Niektóre modele są wyposażone w składane podłokietniki oraz antypoślizgowe podkładki z tworzywa sztucznego ułatwiające przenoszenie. Końcówki nóg stabilizują urządzenie sanitarne, a wyściełane oparcia dodatkowo poprawiają komfort użytkownika.

Przy wyborze tych produktów ważne są następujące kryteria

  • rodzaj konstrukcji;
  • wielkość i maksymalne obciążenie;
  • materiał.

Krzesło toaletowe jednoczęściowe

Modele jednoczęściowe mają stałą konstrukcję. Rama w wersjach jednoczęściowych zawsze pozostaje nieruchoma.

Krzesło toaletowe z kółkami

Warianty na kółkach ułatwiają transport krzesła w granicach pomieszczenia. Krzesło toaletowe nie jest przeznaczony do transportu osoby korzystającej z produktu. Jeśli istnieje potrzeba transportu użytkownika, wózki inwalidzkie są odpowiednie do tego celu.

Wielkość i maksymalne obciążenie

Wymiary deski sedesowej są ważnym czynnikiem wyboru, ponieważ warto wziąć pod uwagę budowę i wzrost przyszłego użytkownika. W naszym asortymencie znajdują się zarówno wózki dla nieco mniejszych osób o szerokości siedziska 43 cm i maksymalnym obciążeniu 136 kg, jak i dla większych użytkowników o szerokości siedziska do 59 cm i maksymalnym obciążeniu 225 kg.