Szybki sposób na kaca

Sięganie po alkohol w polskie tradycji, przy okazji uroczystości sięga setek lat. Jest on częścią wielu trunków, przez co trafia w gusta szerokiej rzeszy konsumentów. Mimo swojego wpływu na rozluźnianie, oraz relaks organizmu, a także przełamywania pierwszych lodów w towarzystwie, jego nadmierne spożycie prowadzi do nieprzyjemnych skutków ubocznych. W tym artykule zostały zawarte informacje jak sobie z nimi szybko i łatwo poradzić.

Jakie są skutki nadmiernego spożycia alkoholu?

tabletki na kaca

Do najczęstszych skutków poza upojeniem, problemami z koordynacją ruchową oraz zmęczeniem można wymienić również przewrażliwienie, oraz nadwrażliwość. Te dwa ostatnie skutki towarzysz konsumentom kilka godzin po spożyciu. Dojść do tego mogą mdłości oraz wzmożone pragnienie. Należy pamiętać, że alkohol w dużych ilościach stanowi truciznę dla ludzkiego organizmu. Wspomniane objawy są wynikiem zaburzeń w funkcjonowaniu ciała po jego nadmiernym spożyciu. Zaburzenia te są bezpośrednio spowodowane wypłukiwaniem mikroelementów podczas wydalania. Na skutek spożycia organizm wytraca cynk oraz szereg witamin. Dla tego przez zakrapianą imprezą warto zadbać o spowolnienie wchłaniania alkoholu poprzez posiłek bogaty tłuszcze. Dobrą strategią jest również spożycie słodyczy, ponieważ cukier wpiera metabolizm alkoholu w wątrobie. Działanie alkoholu może zostać również stłumione poprzez spożycie wcześniej witaminy C. Niestety, również i to może okazać się niewystarczające gdy następnego dnia zacznie być odczuwalny nieznośny ból głowy a każdy dźwięk stanie się kakofonią dla uszu.

Jeśli działania prewencyjne zawiodą, istnieją jeszcze inne, domowe sposoby:

Każdy ze wspomnianych sposobów w mniejszym lub większym stopniu pomoże organizmowi odzyskać utracone mikroelementy i wrócić na właściwe tory. Jednak najbardziej kompleksowo zadziałają tutaj tabletki 2kc. Posiadają one cały zestaw substancji takich jak żeń-szeń, kwasu bursztynowego, niacyny, witaminy C i cynku oraz wiele innych, które działają odprężająco, uzupełnią deficyty w organizmie, stymulują układ nerwowy oraz wesprą proces metabolizacji alkoholu i wydalenie toksyn. Tabletki musujące na kaca rozpuszczone w wodzie dodatkowo nawodnią organizm. Atutem takiego rozwiązania jest poręczność opakowania, które można zabrać ze sobą wszędzie. Warto również zwrócić uwagę na to, że kupując produkt raz, starcza on na wiele okazji ze względu na swój długi termin przydatności.