Lek na opryszczkę – jaki wybrać?

Leki i preparaty na opryszczkę zwalczają chorobę wirusową, która objawia się pieczeniem, zaczerwienieniem, swędzeniem i tworzeniem się okresowo pękających, zawierających surowicę pęcherzy. Ich zadaniem jest szybkie i skuteczne zniwelowanie problemu.

Leczenie miejscowe na opryszczkę

maść na opryszczkę

Poza lekami doustnymi można wprowadzić leczenie miejscowe. Maść na opryszczkę, żele i kremy z a-manada.pl mogą zawierać następujące substancje czynne:

  • denotiwir,
  • acyklowir,
  • dokonazol.

Wymienione substancje hamują rozwój wirusów, zmniejszają objawy i powodują, że możemy skutecznie wyleczy problem z nawracającą opryszczką. W kremach niesterydowych na opryszczkę stosowana jest laktoferyna, która hamuje wniknięcie wirusa do wnętrza komórek nabłonka, zmniejsza ryzyko tworzenia się strupów i blizn, łagodzi świąd i pieczenie. Żele mogą mieć w swoim składzie substancje wysuszającą np. kwas krzemowy. W kremach na opryszczkę znajdują zastosowanie także składniki łagodzące i regenerujące  (np. alantoina), antyseptyczne, nawilżające, stymulujące gojenie (np. siarczan cynku i tlenku cynku) przeciwzapalne i ściągające (np. octan tokofenylu, olejek z drzewa herbacianego). Produktem przeznaczonym do stosowania miejscowego jest także sztyft oraz bezbarwne  plastry na opryszczkę. 

Wybór leku na opryszczkę

Aby wybrać odpowiedni dla siebie lek na opryszczkę, należy zastanowić się nad swoimi potrzebami, a także najwygodniejszą formą aplikacji, która pasuje do naszych codziennych aktywności i nie wpływa na nie negatywnie lub ograniczająco.