Wybór butli tlenowej

butle na tlen medyczny

Absolutnym hitem ostatnich miesięcy są butle na tlen medyczny. Przyczyniła się do tego epidemia koronawirusa, ponieważ wiele osób musiało być podpiętych pod tlen.

Obsługa butli tlenowej

Obsługa butli tlenowej nie jest jednak prosta, ponieważ jest to w pełni profesjonalne urządzenie. Trzeba też zachować szczególną ostrożność, ponieważ wystarczy tak naprawdę chwila nieuwagi i może dojść do wybuchu. Maszyna jest w stanie sprężać tlen pod wybranym ciśnieniem. Do butli dołączony jest oczywiście niezbędny osprzęt, czyli reduktor, sieć rurociągów oraz końcówka podawacza. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że butla na tlen medyczny może być napełniana wielokrotnie. Wystarczy tylko raz ją napełnić i następnie można podawać tlen nawet przez 130 min. Najlepiej zakupić urządzenie u sprawdzonego i renomowanego producenta, który cieszy się dobrą opinią i wiele lat działa na rynku. Wtedy można mieć pewność, że wszystko będzie działać jak należy, a także, że nasza gwarancja zostanie w przyszłości uznana i zrealizowana.

Tlen medyczny

Termin ważności wynosi rok, dlatego nie trzeba tlenu medycznego wykorzystywać od razu. Najważniejsze, żeby był to tlen medyczny, a nie techniczny. Tlen techniczny jest niestety źródłem poważnych zanieczyszczeń, dlatego trzeba uważać. Istotne jest także przechowywanie butli z tlenem. Najlepiej umieścić ją w zacienionym miejscu, gdzie nie ma źródeł ognia oraz ciepła. Nie można zapomnieć o reduktorze do butli, który zawsze powinien być do naszej dyspozycji. Adekwatnie do saturacji krwi musi być ustawiony przepływ tlenu. Na rynku dostępny jest również tlen w sprayu, a także koncentratory z tlenem. Najtańszy jest oczywiście tlen w puszce, który kosztuje kilkadziesiąt złotych. Jego funkcjonalność jest jednak mocno ograniczona, dlatego lepiej skorzystać z innych rozwiązań. Obsługa butli tlenowej jest bardziej skomplikowana niż obsługa koncentratora.

Butle na tlen medyczny znajdziesz do kupienia na stronie SklepRatownik24.pl.