Dlaczego warto stosować maść na odleżyny?

Osoby, które są unieruchomione i przez większą część czasu siedzą lub leżą są narażone na powstawanie odleżyn. Te uszkodzenia skóry mogą być niebezpieczne, gdyż nieleczone prowadzą do martwicy, która może objąć nie tylko skórę, ale również kości i mięśnie. Z tego względu niezwykle ważna staje się profilaktyka odleżyn. Pomóc w tym mogą maści i kremy na odleżyny.

Czym są odleżyny i jak im zapobiegać?

Powodowany długotrwałym pozostawaniem w pozycji siedzącej lub leżącej ucisk wpływa na niedotlenienie komórek. Krew nie krąży prawidłowo, a w miejscu styku kości ze skórą mogą pojawiać się początkowo niewielkie uszkodzenia skóry, które w dalszej fazie rozwoju mogą prowadzić do groźnej martwicy. Może ona obejmować również kość i mięśnie. Szczególnie narażone na powstawanie odleżyn są miejsca takie jak łokcie, kolana, pięty, potylica, czy biodra. Aby skutecznie zapobiegać odleżynom, należy działać kompleksowo i zadbać o dobrą dietę, rehabilitację i prawidłową higienę. Nie bez znaczenia jest również stosowanie maści na odleżyny z https://www.aptekagalen.pl/odlezyny. Maść czy krem na odleżyny zawierają specjalnie dobrane składniki, które pomagają zachować skórę w dobrej kondycji i wpływają na jej regenerację.

maść na odleżyny

Krem i maść na odleżyny – jak działają?

Maść na odleżyny to preparat niezbędny każdej osobie, która zmuszona jest pozostawać długotrwale w jednej pozycji. Preparaty tego typu zawierają niezbędne witaminy, w tym np. witaminę E, której zadaniem jest wspieranie odbudowy komórkowej skóry i zachowanie jej w dobrej kondycji. Warto w kremach na odleżyny szukać również składników łagodzących takich jak propolis, alantoina i pantenol. Skutecznie zmiękczają one i koją skórę. Co więcej, ważne jest również zapobieganie pojawieniu się w okolicach rany groźnych bakterii i grzybów. Maści na odleżyny powinny więc zawierać również składniki o właściwościach antyseptycznych np. cynk.