Leki na zapalenie pęcherza – jakie wybrać?

Jeśli chodzi o zapalenie dróg moczowych – objawy są bardzo charakterystyczne i często utrudniają codzienne funkcjonowanie. Pojawia się przede wszystkim pieczenie i ból podczas oddawania moczu, uczucie niepełnego opróżnienia pęcherza, a jednocześnie częsta potrzeba oddawania moczu. Wymienione symptomy dotyczą nie tylko kobiet, ale również mężczyzn. Zapalenie pęcherza diagnozowane jest również u dzieci. Aby zniwelować przyczynę problemu, wystarczy zastosować leki na zapalenie pęcherza, jak i dbać o zdrowie układu moczowego.

Naturalne leki na zapalenie cewki moczowej

Jedną z podstawowych przyczyn zakażenia układu moczowego jest bakteria E.coli. Przedostaje się do pęcherza przez ujście cewki moczowej i powoduje przykre dolegliwości. Aby złagodzić ból, warto stosować ziołowe preparaty bazujące na żurawinie lub nawłoci pospolitej, które wspierają działanie układu moczowego i chronią przed nawrotami infekcji. Ze względu na naturalny skład są bezpieczne i nie powodują negatywnych skutków ubocznych, są także odpowiednie na zapalenie układu moczowego u dziecka, które ukończyło 3 lata. Można je również stosować profilaktyczne. 

Furagina na zapalenie dróg moczowych

Furagina to znany i chętnie stosowany lek na zapalenie pęcherza, który wykazuje działanie przeciwbakteryjne. Aby bezpiecznie go stosować, należy zapoznać się z instrukcją dołączoną do opakowania. Terapia powinna trwać przez 7 dni i należy ją kontynuować, nawet w przypadku gdy objawy zmniejszyły się po kilku dniach jej stosowania. Niestosowanie się do tych zasad może przyczynić się do nawrotu infekcji. Producent dokładnie opisuje schemat zażywania leku- dawkę, jak i częstotliwość. Leki z furaginą są wskazane przy różnego typu dolegliwościach układy moczowego. Sprawdzają się nie tylko słabszych objawach, ale także przewlekłych stanach chorobowych. Furagina zalecana jest także jako lek na zapalenie dróg moczowych u mężczyzn. Jeśli zapalenie pęcherza ma charakter nawracający, warto kontynuować terapię nawet przez kilka miesięcy.