Problemy z zasypianiem zdarzają się każdemu. Jednakże gdy ktoś cierpi z powodu dolegliwości bólowych, sen często okazuje się niemożliwy. Dodatkowo utrzymujące się zmęczenie może utrudniać leczenie. Wtedy to warto jest dać szansę lekom, które pomogą zarówno ze snem, jak i z bólem. Wiele z takich leków jest dostępnych bez recepty, a najczęściej polecanym jest Apap Noc.
Jak działa Apap Noc?
Tabletki Apap są doskonale znane na rynku polskim już od wielu lat. Ich głównym składnikiem jest paracetamol, który jest substancją powszechnie stosowaną na całym świecie. Wykazuje działa przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, dlatego też jest polecany zarówno przy przeziębieniach, jak i dla osób, które zmagają się z migreną, bólem zębów i bólem stawów. Gdy chodzi o Apap Noc, działanie tego leku opiera się na połączeniu paracetamolu z dodatkową substancją aktywną. Drugim składnikiem jest chlorowodorek difenhydraminy, który jest odpowiedzialny za działanie uspokajające i usypiające. Połączenie tych dwóch substancji zapewnia ulgę od bólu, a także ułatwia zasypianie. Apap Noc jest doskonałym wyborem dla osób, które cierpią na zmęczenie i problemy ze snem, wynikające z bólu o średnim natężeniu.
Kto może korzystać z Apapu Noc?
Przeciwskazaniem do regularnego stosowania leku jest uczulenie na paracetamol bądź chlorowodorek difenhydraminy. Podczas przyjmowania Apapu Noc nie powinno się używać innych leków, które w swoim składzie zawierają paracetamol. Osoby, które cierpią z powodu chorób wątroby, także powinny być ostrożne i skonsultować przyjmowanie tego leku ze swoim lekarzem. Ze względu na swoje działanie uspokajające, chlorowodorek difenhydraminy może utrudnić prowadzenie pojazdów. Apap Noc nie powinien być też spożywany wraz z alkoholem, ponieważ może doprowadzić do uszkodzenia wątroby. Zalecana dawka to 1 lub 2 tabletki, stosowane na około 25 minut przed snem. Apap Noc jest lekiem bardzo bezpiecznym, który w określonych dawkach może być spożywany przez dorosłych, a także przez dzieci powyżej lat 13.