Poduszka ortopedyczna – sposób na bóle szyi i kręgosłupa

Z bólami kręgosłupa boryka się wielu Polaków. Przyczyną tych dolegliwości może być zarówno nieprawidłowa postawa ciała, jak i nieodpowiednia pozycja w trakcie snu. W wyeliminowaniu problemów zdrowotnych tego typu może pomóc odpowiednio dobrana poduszka ortopedyczna. Jakie efekty może dać jej używanie?

Jak działa poduszka ortopedyczna?

Poduszka ortopedyczna umożliwia utrzymanie w trakcie snu odpowiedniej pozycji kręgosłupa szyjnego. Dzięki temu możliwa jest prawidłowa regeneracja zarówno krążków międzykręgowych, jak i otaczających je mięśni. W rezultacie ograniczone zostaje ryzyko deformacji tego odcinka oraz wystąpienia dolegliwości bólowych. Osoby, które używają poduszek ortopedycznych, mogą również liczyć na poprawę krążenia w obrębie szyi.

Wyroby tego typu mają zróżnicowaną charakterystykę i produkowane są z różnorakich materiałów – najczęściej z odpornych na odkształcanie pianek. Zapewnia im to nie tylko odpowiednie walory zdrowotne, lecz również wysoką trwałość.

spanie na poduszce ortopedycznej

Jak wybrać odpowiednią poduszkę ortopedyczną?

Na MegaMedic dostępnych jest kilka rodzajów produktów z tej grupy asortymentowej, różniących się od siebie budową. Dzięki temu poduszka ortopedyczna może być dostosowana do najczęstszych pozycji snu. Warto przyjąć następujące zasady:

  • Dla osób śpiących na boku najlepszym wyborem będzie poduszka ortopedyczna z dodatkowym wałkiem. Zapewnia ona odpowiednie ułożenie głowy w trakcie nocnego wypoczynku.
  • W przypadku osób,  śpiących zwykle na plecach, lepiej sprawdzi się poduszka niska i stosunkowo miękką. Niekiedy zaleca się również w takiej sytuacji wyroby z dodatkowym wcięciem, zapewniające stabilizację głowy w trakcie snu.
  • Dla osób śpiących na brzuchu zalecana jest poduszka ortopedyczna w kształcie gwiazdy. 

Warto zwrócić również uwagę na dostosowanie poduszki do indywidualnej budowy ciała (na przykład wzrostu i wagi) oraz do twardości używanego materaca.