Tabletki czy syrop na kaszel- co okaże się lepsze?

Kaszel suchy, czy też kaszel mokry z całą pewnością jest jedną z bardziej powszechnych dolegliwości. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że tak naprawdę każdy rodzaj kaszlu wyjątkowo męczy nasz organizm i sprawia, że poszukujemy sposobów na to, by jak najszybciej się go pozbyć. Na szczęście w aptece mamy całkiem szeroki wybór specyfików bez recepty, które nam w tym skutecznie pomogą. Jednak co warto wybrać tabletki czy syrop?

Tabletki na kaszel i ich niekwestionowane zalety

tabletki na kaszel,

Tabletki na kaszel bez wątpienia nie mogą pochwalić się tak ogromną popularnością jak syropy. Niemniej jednak warto pamiętać, że tabletki na kaszel zaleca się w przypadku kaszlu suchego. Ten lek na kaszel może bowiem wykazywać się działaniem hamującym odruch kaszlu. Warto jednak podkreślić, że tabletki na kaszel mają wiele zalet. Do największych z nich można zaliczyć:

  • Łatwość stosowania- tabletki na kaszel po prostu wystarczy połknąć;
  • brak smaku- w przeciwieństwie do syropów na kaszel, tabletki są całkowicie bezsmakowe.

Syrop na kaszel- czym on się wyróżnia?

Syrop na kaszel bez wątpienia ma o wiele wszechstronniejsze działanie. Wyróżnić bowiem możemy zarówno syrop na kaszel mokry, który pomaga rozpuścić wydzielinę, ale także syrop na kaszel suchy, który nawilża i niweluje odruch kaszlowy. Syrop jednak posiada specyficzny smak, który nie do końca każdemu z nas może przypaść do gustu. Jednocześnie nie można odmówić mu skutecznego i wyjątkowo efektywnego działania. Pozwala on bowiem dość szybko zapomnieć, nawet o najbardziej uciążliwym kaszlu.