Mydło w płynie – jakie wybrać?

Większość mydeł powstaje w wyniku przetwarzania tłuszczów roślinnych lub zwierzęcych z alkaliami i wapieniem. To nadaje mydłu siłę czyszczącą. Mydło syntetyczne jest zwykle bardziej skuteczne niż mydło naturalne ze względu na techniki produkcji użyte do jego wytworzenia. Techniki te obejmują wytłaczanie, emulgowanie i neutralizację. Jednak naturalne mydło nadal przydaje się w niektórych sytuacjach. Na przykład ludzie w krajach rozwijających się nadal mają bieżącą wodę i elektryczność. W takich sytuacjach naturalne mydło jest nadal realną opcją do higieny osobistej.

Naturalne mydła w płynie

Naturalne mydła mają te same podstawowe składniki, co mydła syntetyczne. Główną różnicą jest sposób ich produkcji. Mydło syntetyczne powstaje poprzez usunięcie tłuszczów z naturalnych źródeł, takich jak oleje roślinne lub zwierzęce. Dzięki temu mydło ma śliską konsystencję, dzięki czemu skutecznie oczyszcza skórę. Jest również bezpieczny dla Ciebie i środowiska, ponieważ mydło syntetyczne nie szkodzi zwierzętom ani roślinom. Większość ludzi w krajach rozwiniętych codziennie używa mydła w płynie, ale nie zdaje sobie sprawy z tego, jak lepsze mydła syntetyczne są w porównaniu z naturalnymi.

mydło do rąk w płynie

Mydło w płynie – jakie wybrać?

Jedną z zalet mydeł syntetycznych jest to, że producenci mogą stworzyć mydło, które jest szczególnie skuteczne przeciwko określonym bakteriom lub wirusom. Umożliwia to lekarzom tworzenie mydła, które jest bezpieczne dla ich pacjentów podczas leczenia różnych chorób. Ponadto mydło syntetyczne jest znacznie tańsze niż mydło naturalne, ponieważ producenci nie muszą płacić roślinom opłat za wykorzystywanie ich nasion lub zwierząt do produkcji olejów. W rezultacie ludzie w krajach rozwijających się mogą sobie pozwolić na mydło lepsze niż to, które mamy w krajach rozwiniętych. Aby wytwarzać mydła syntetyczne, producenci zaczynają od podstawowego składnika, takiego jak olej roślinny lub zwierzęcy lub baza mydła na bazie tłuszczu z oleju roślinnego. Następnie dodają sodę kaustyczną, która usuwa zanieczyszczenia z podstawowego składnika i tworzy pianę, która utrzymuje batonik. Aby stworzyć pianę, dodają zasady, takie jak wodorotlenek sodu lub wodorotlenek potasu, co powoduje, że oleje mieszają się ze sobą i tworzą pianę, którą skóra może chwycić pod prysznicem. Aby wydłużyć jego trwałość, możesz dodać silikon lub glicerynę, co ułatwi czyszczenie i ochroni skórę przed wysuszeniem po kąpieli.

Naturalne mydło w płynie

Obecnie naturalne mydło do rąk w płynie dostępne jest wiele różnych rodzajach , ale są one nie tak popularne jak wersje syntetyczne ze względu na trudności produkcyjne i względy bezpieczeństwa dotyczące produktów pochodzenia zwierzęcego używanych do produkcji. Jednak poza potrzebami ekonomicznymi wciąż istnieje wiele powodów, dla których warto używać mydeł naturalnych; konsumenci powinni zawsze upewnić się, że ich praktyki higieny osobistej są zgodne z ich przekonaniami etycznymi przy dokonywaniu wyborów dotyczących produktów do higieny osobistej, niezależnie od ich pochodzenia.