Środki stosowane podczas poparzeń skóry

Oparzenia skóry to poważny problem,który często może zagrażać życiu i zdrowiu. Najbardziej zagrożoną grupą osób są dzieci i seniorzy, którzy często bagatelizują poparzenia słoneczne ze względu na zbyt długie przebywanie na słońcu. Jakie preparaty warto zastosować w przypadku oparzeń słonecznych, aby rekonwalescencja nie była zbyt długa i bolesna?

Jak złagodzić poparzenia słoneczne?

Skóra na której występują oparzenia po nadmiernym przebywaniu na słońcu wymaga odpowiedniego nawilżenia. W tym przypadku idealnie sprawdzą się preparaty z dodatkiem D-pantenolu lub allantoiny. Osoby u których skóra jest widocznie zaczerwieniona, podrażniona i przesuszona powinny zaaplikować odpowiedni preparat jak najszybciej, aby nie doprowadzić do poważniejszych zmian na ciele. W tym celu dobrze sprawdzi się krem na oparzenia słoneczne, który złagodzi podrażnioną skórę zaraz po zastosowaniu. Warto wybierać produkty bogate w miedź i cynk, które odpowiadają za regenerację naskórka. Również wspomniana allantoina posiadająca właściwości kojące, zmniejsza uczucie pieczenia, powodując szybsze gojenie się ran. Krem na oparzenia słoneczne można kupić w każdej aptece oraz w wielu drogeriach. 

Co można stosować oprócz kremu na oparzenia słoneczne?

Doskonałym produktem podczas podrażnień skóry będzie maść na oparzenia słoneczne. Dlaczego? Ponieważ struktura maści podczas stosowania ukoi i zregeneruje skórę natychmiast. Jeżeli chodzi o maść na oparzenia słoneczne to warto wybierać środki witaminowe, które zawierają witaminy z grupy A,E,F. Stosowanie maści witaminowych nawilża skórę, chroniąc ją jednocześnie przed działaniem czynników zewnętrznych. Maść na oparzenia słoneczne (tutaj) z dodatkiem glicerolu, wosku lub wazeliny łagodzi skutki oparzeń, zmniejszając rogowacenie naskórka. 

pianka na oparzenia słoneczne

Łatwa i wygodna w aplikacji będzie także pianka na oparzenia słoneczne do zastosowania w miejsca najbardziej podrażnione. Konsystencja tych preparatów jest lekka i przyjemna, więc może być stosowana także u bardzo małych dzieci. Występujący w składzie pantenol tworzy tzw. barierę ochronną, redukując podrażnienie i zaczerwienie skóry. Dodatkowo pianka na oparzenia słoneczne w aerozoluma działanie chłodzące, która likwiduje uczucie pieczenia i nieprzyjemnego swędzenia, zapewniając szybkie łagodzenie podrażnionej skóry. 

Warto pamiętać, że tylko odpowiednio chroniona i zabezpieczona skóra przed nadmiernym słońcem nie naraża na ryzyko wystąpienia oparzeń słonecznych. W przypadku wystąpienia oparzeń na skórze należy jak najszybciej zastosować odpowiedni preparat, który nawilży, złagodzi i zregeneruje podrażniony naskórek.