Dlaczego na ból brzucha warto zastosować leki rozkurczowe?

Różne rodzaje i źródła bólu wymagają zastosowania zróżnicowanych substancji leczniczych. Wielu z nas szybko i wygodnie sięga po ogólnodostępne preparaty przeciwbólowe i przeciwzapalne, starając się zadziałać kompleksowo. W związku z tym działamy nie na przyczynę bólu, ale jego odczuwalne objawy. Sprawdź czym różni się lek na ból brzucha od zwykłych tabletek przeciwbólowych i dlaczego warto po niego sięgnąć. 

Przyczyny bólu brzucha 

Przyczyn bólu brzucha może być wiele, a wśród najczęściej występujących należy wymienić przede wszystkim:

  • stres,
  • niewłaściwie dobraną dietę,
  • choroby żołądka i jelit,
  • miesiączkę,
  • choroby układu moczowego.

Aby skutecznie pozbyć się bólu i związanego z nim skurczu żołądka warto sięgnąć po lek na ból brzucha, który nie tylko działa na objaw bólowy, ale wpływa rozluźniająco na mięśnie, niwelując skurcz. Leki rozkurczowe są skuteczne na ból brzucha niezależnie od jego przyczyny. Z uwagi na swój skład oraz odpowiednio dobrany poziom składników aktywnych ich działanie odpowiada potrzebom użytkownika. Tabletki na ból żołądka bez recepty dostępne są w wielu wersjach, posiadających różną ilość substancji czynnej. 

Czy tabletki na ból brzucha bez recepty są skuteczne?

Głównym składnikiem leków rozkurczowych jest drotraweryna chlorowodorku, która bezpośrednio wpływa na rozluźnienie skurczonych mięśni brzucha. Jej działanie wykazuje dużą skuteczność i jest szybkie. Dzięki temu lek na ból brzucha szybko trafia w przyczynę dyskomfortu i pozwala go wyeliminować. W odróżnieniu od standardowych leków przeciwbólowych leki rozkurczowe eliminują skurcz, przez co w miejscu odczucia ucisku czujemy przyjemne rozluźnienie.

Leki rozkurczowe dostępne na stronie https://www.aptekagalen.pl/bol-brzucha.html