Jaki podkład warto zastosować?

Podkład do twarzy to jeden z podstawowych kosmetyków używanych do wykonywania makijażu pełnego. Dobrnie odpowiednio dopasowanego produktu jest bardzo ważne nie tylko dla ładnego oraz estetycznego wyglądu, ale również dla kondycji skóry. Jaki podkład warto wybrać i dlaczego?

Czym powinien wyróżniać się najlepszy podkład do skóry?

Kosmetyk przeznaczony do maskowania niedoskonałości powinien być przede wszystkim skuteczny. Dokładne zamaskowanie niedoskonałości jest bowiem podstawą perfekcyjnego makijażu. Aby osiągnąć najlepszy efekt warto sięgnąć po podkład, który będzie dopasowany do kolorytu skóry. Dzięki naturalnemu odcieniowi cera będzie prezentować się przejrzyście, a kolejne warstwy nie będą wyglądać sztucznie. Jednym z najczęściej polecanych kosmetyków do twarzy jest Eveline Wonder matchKolory kosmetyku z łatwością dostosowują się do tonacji skóry i są bardzo różnorodne. Warto dodać również kilka słów o bezpiecznym składzie podkładu, który zawsze powinien być przebadany dermatologicznie. Delikatna cera wymaga bowiem wiele, dlatego warto również zwrócić uwagę na szczegółową listę składników, która powinna być wolna od chemicznych dodatków wysuszających cerę.

Jak dobrać podkład do rodzaju cery?

  • cera sucha – w tym przypadku najlepiej sprawdzają się podkłady o lekkiej, płynnej strukturze, które dodatkowo nawilżają naskórek. Bardzo ważny jest również skład produktu, który nie powinien wysuszać dodatkowo wysuszać jej powierzchni.
  • cera mieszana – ten rodzaj skóry wymaga dużej elastyczności w doborze kosmetyku maskującego. Dobrym rozwiązaniem jest podkład o średniej lekkości, który dobrze zamaskuje niedoskonałości a jednocześnie nie obciąży cery.
  • cera tłusta – wymaga cienkiej warstwy podkładu maskującego. Ponieważ zwykle jest skłonna do przebarwień warto dobrze dopasować ją do kolorytu cery lub zastosować kosmetyk, który sprawi, że twarz oraz linia szyi ujednolici swoją barwę zyskując ładny i zdrowy wygląd. Wśród nowoczesnych linii podkładów można znaleźć wiele produktów, które pozwalają na wykonanie najlepszego makijażu, również w przypadku cery tłustej.