Lipoliza iniekcyjna – sposób na redukcję tkanki tłuszczowej

Lipoliza iniekcyjna to zabieg do modelowania ciała, który polega na niszczeniu komórek tłuszczowych za pomocą specjalnego preparatu wstrzykiwanego w wybrane obszary. Zabieg ten jest szczególnie polecany osobom, które mają problem z nadmiarem tłuszczu w miejscach trudnych do spalenia przez dietę i ćwiczenia, takich jak podbródek, policzki, brzuch czy ręce. W tym artykule dowiesz się, na czym polega lipoliza iniekcyjna, jakie są jej efekty i gdzie można ją wykonać w Białymstoku.

Na czym polega lipoliza iniekcyjna?

Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem medycyny estetycznej, który ma na celu redukcję tkanki tłuszczowej w określonych partiach ciała. Polega on na wprowadzeniu do skóry za pomocą cienkiej igły preparatu zawierającego substancje aktywne, takie jak fosfatydylocholina, l-karnityna, deoksycholan sodu czy peptydy. Te substancje powodują uszkodzenie błon komórkowych komórek tłuszczowych (adipocytów), co prowadzi do ich pęcznienia i rozpuszczania. Następnie uwalniane są kwasy tłuszczowe i glicerol, które są transportowane do wątroby i metabolizowane.

Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem mało inwazyjnym i bezpiecznym, o ile jest wykonywany przez doświadczonego lekarza w sterylnych warunkach. Zabieg trwa od 15 do 60 minut w zależności od ilości i wielkości obszarów poddawanych lipolizie. Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie, obrzęk, siniaki lub ból w miejscu iniekcji, które ustępują po kilku dniach. Aby uzyskać optymalne efekty, zaleca się wykonanie serii od 2 do 6 zabiegów w odstępach co najmniej 4 tygodni. Przeczytaj więcej na stronie – https://www.drstawowska.pl/medycyna-estetyczna/lipoliza-iniekcyjna.

lipoliza iniekcyjna Białystok

Jakie są efekty lipolizy iniekcyjnej?

Lipoliza iniekcyjna daje widoczne efekty już po pierwszym zabiegu, jednak pełne rezultaty są zauważalne po około 2-3 miesiącach od zakończenia serii zabiegów. Efekty te polegają na zmniejszeniu obwodu i objętości tkanki tłuszczowej w leczonej partii ciała oraz poprawie napięcia i jędrności skóry. Lipoliza iniekcyjna nie jest jednak metodą odchudzania ani leczenia otyłości, a jedynie sposobem na korektę sylwetki i modelowanie ciała.

Aby utrzymać efekty lipolizy iniekcyjnej, należy stosować się do zaleceń lekarza dotyczących pielęgnacji skóry po zabiegu oraz prowadzić zdrowy tryb życia. Po zabiegu należy pić dużo wody (min. 2 litry dziennie), unikać alkoholu i palenia papierosów oraz ograniczyć spożycie tłuszczów i węglowodanów. Ponadto zaleca się zwiększenie aktywności fizycznej oraz stosowanie kosmetyków wspomagających redukcję tkanki tłuszczowej.