Poduszka ortopedyczna pod pupę – jak odciążyć swoje plecy w trakcie pracy? Ile to kosztuje?

Ćwiczenia rozciągające, wizyty u fizjoterapeutów, rolowanie, siłownia to obecnie jedne z najpopularniejszych metod radzenia sobie z bólem pleców. Nie można jednak ignorować faktu, że większość czasu spędzamy w pozycji siedzącej. Statystycznie 3 na 4 osoby mają problemy z bólem dolnej części kręgosłupa. Specjaliści wymieniają dziesiątki przyczyn, ale do większości z nich dochodzi pod wpływem czynników mechanicznych. Jeżeli chcemy się pozbyć tych problemów z życia codziennego z pomocą przychodzą poduszki pod pupę z pianki.

Ergonomia i komfort przez cały dzień – wystarczy jedna poduszka ortopedyczna

Wysoki komfort pracy zwiększa naszą efektywność. To oznacza zadowolenie zarówno nasze, jak i innych pracowników. Wsparcie w codziennych czynnościach oferuje poduszka ortopedyczna na krzesło. Jest to akcesorium wykonane z pianki poliuretanowej, które kładzie się na siedzisko swojego krzesła lub fotela. Po kilku dniach jej wykorzystywania ta dostosowuje się do anatomii naszego ciała. Dzięki zastosowanym materiałom posiada ona pamięć i pozwala utrzymać charakterystyczną, prostą sylwetkę.

poduszka ortopedyczna do siedzenia

Poduszka ortopedyczna do siedzenia pomaga utrzymać prawidłowe krążenie krwi. Redukuje dolegliwości związane z układem trawiennym i sprawia, że po pracy jesteśmy bardziej zrelaksowani. Na koniec dnia nie czujemy charakterystycznego zmęczenia fizycznego, często utrudniającego nam wykorzystanie części pozostałego czasu.

Lepsza postawa i komfort to nie wszystkie zalety tego produktu. Nie jest on gwarancją tego, że w przyszłości nie będziemy mieli problemów z urazami kręgosłupa, ani też nie wyeliminuje wszystkich chorób, ale skutecznie wspomoże nas w trakcie powrotu do zdrowia. Zredukuje także ryzyko na ponowne wystąpienie problemu. W przypadku, gdy mamy do czynienia z uciskiem na kość ogonową, poduszka rehabilitacyjna cieszy się najwyższą skutecznością.

Ile kosztuje takie rozwiązanie jak poduszka pod pupę?

Produkt ten można nabyć za kilkadziesiąt zł. Warto zwracać uwagę na markę, a także miejsce produkcji. Z racji tego, że produkt wykonany jest z pianki, Z czasem może ulegać zużyciu. Należy pamiętać o w okresie gwarancyjnym, aby upewnić się, że poduszka pod pupę będzie służyła przez jak najdłuższy czas.