Jak walczyć ze zgagą?

Powstająca zgaga na pewno należy do jednych z najmniej przyjemnych dolegliwości, które mogą spotkać człowieka. Nie dość, że może ona pozostać przez kilkanaście minut, to w dodatku ciężko sobie wyobrazić, że można zjeść coś wtedy ze smakiem. Oczywiście, istnieje wiele sposób na walkę ze zgagą – jedne skuteczniejsze, drugie mniej, ale jednak najgorsza jest bezczynność. W naszym dzisiejszym artykule powiemy sobie właśnie w kilku zdaniach o tej nierównej batalii. Jak ją zwyciężyć? Zapraszamy do lektury.

Naturalne sposoby? Jak najbardziej!

Nie bez powodu korzystamy z dobroci natury. Nie dość, że naturalne zioła czy produkty powstające na ich bazie są w pełni bezpieczne, to jeszcze wiele się mówi o ich skuteczności. Wydaje się, że ziołolecznictwo wraca do łask i nie musimy odwoływać się do naszych babć i przodków stosujących takie formy leczenia, ale w przypadku zgagi warto wypić szklankę letniej wody z łyżeczką octu jabłkowego czy też wypić świeże mleko wpływające kojąco na gardło. Ciekawym sposobem jest żucie bezcukrowej gumy wpływającej pozytywnie na neutralizację kwasów żołądkowych odpowiedzialnych za powstawanie zgagi.

Nowoczesne środki na straży walki ze zgagą!

Jednym ze środków neutralizujących zgagę jest Polprazol Max 20 mg. Dzięki niemu zmniejsza się działanie kwasu solnego, który powstaje w żołądku. Głównym składnikiem preparatu jest omeprazol powodujący hamujący powstanie kwasów aż do 24h. Już chwilę od zażycia tabletki czuje się wyraźną ulgę w gardle i spożywanie potraw oraz przełykanie śliny jest normalne.