Maxon Forte a alkohol – zdanie eksperta

Leki na potencję i erekcję charakteryzują się bardzo specyficznymi właściwościami, które wynikają przede wszystkim z mechanizmów ich działania. Często mężczyźni zadają pytania, czy Maxon Forte może być stosowany wraz z alkoholem. Odpowiedź jest prosta: nie.

Alkohol a wzwód – o czym warto wiedzieć?

Zdecydowana większość leków na erekcję to preparaty wspierające pracę układu krwionośnego. Tak też jest w przypadku leku Maxon Forte https://www.aptekagalen.pl/maxon-forte-50mg-2tbl, którego działanie skupia się przede wszystkim na wsparciu funkcjonowania układu krwionośnego. Dzięki temu w prąciu mężczyzny ciała jamiste mogą się napełniać krwią, co oczywiście prowadzi do wzrostu objętości penisa. Niestety, alkohol działa niejako „w drugą stronę” powodując rozluźnienie naczyń krwionośnych, a w konsekwencji – prowadząc do osłabienia działania leku.

Liczy się czas!

Stosując lek Maxon Forte trzeba liczyć się z… czasem. Nie wszyscy bowiem wiedzą, że lek ten należy spożyć mniej więcej na godzinę przed stosunkiem. Po upływie tego czasu organizm jest w stanie zintensyfikować wzwód, o ile rzecz jasna doszło do podniecenia seksualnego. Oznacza to również, że spożycie niewielkich ilości alkoholu tuż przed stosunkiem, nie powinno wywołać żadnych skutków ubocznych. Trudno jednak weryfikować, czym tak naprawdę jest „mała” ilość alkoholu. Zwłaszcza, że organizmy mężczyzn w różnym stopniu go tolerują.

Podsumowując, łączenie ograniczonych ilości alkoholu z Maxon Forte może doprowadzić do zmniejszenia skuteczności jego działania. Niemniej nikt nie powiedział, że nie można sobie pozwolić na jedną lampkę wina…