Maść na blizny – jak działa?

Blizny mogą znacząco oszpecić skórę. Stają się także przyczyną licznych kompleksów i obniżonego samopoczucia. Powstają zarówno w wyniku urazów mechanicznych, jak i po trądziku czy operacjach. Jeszcze do niedawna jedynym sposobem ich niwelowania były zabiegi kosmetologiczne. Obecnie można stosować również maści na blizny, które zawierają specjalne substancje czynne wspomagające regenerację skóry i przyczyniające się do spłycania i blednięcia blizn.  

Maść na blizny – pomoc bez użycia skalpela

Maść na blizny pomaga niwelować nieestetyczne zmiany skórne za pomocą starannie dobranych składników aktywnych w określonym stężeniu, które wnikają w głąb skóry, niwelując widoczność blizn. Najczęściej stosowane są do usuwania blizn po:

maść na blizny
  • trądziku,
  • urazach,
  • oparzeniach,
  • rozstępach,
  • zabiegach chirurgicznych.

Preparaty powoduję widoczne uelastycznienie tkanek, a także jednoczesne rozluźnienie tkanek bliznowatych, co przyspiesza produkcję kolagenu. Wymagają regularnego stosowania, zgodnie z zaleceniami producenta. Najlepiej nakładać je na noc na oczyszczoną skórę twarzy lub wybrane partie ciała.

Maść na blizny – jakie substancje czynne zawiera?

Preparaty na blizny zawierają przede wszystkim związki o udowodnionym działaniu klinicznym. Do najpopularniejszych należą heparyna oraz dwutlenek krzemu. Dostępne w aptekach wyroby zawierają także ekstrakty roślinne, jak i składniki łagodzące podrażnienia i świąd. Większość z nich dostępna jest bez recepty np. te pod tym linkiem, ale są też takie, które wymagają przepisania przez lekarza.