Czym jest orteza na bark?

stabilizator barku

Niestety staw barkowy jest bardzo skomplikowaną konstrukcją w naszym ciele i o wszelkie urazy nietrudno. Łatwo nabawić się zwichnięć, stłuczeń, a często nawet złamania w obrębie barku. Warto podkreślić, że bóle tego stawu wynikają także z różnorodnych zmian zwyrodnieniowych.

Należy pamiętać, że bez względu na przyczynę dysfunkcji w każdym z tych przypadków pomocna będzie orteza na bark ze sklepu Orteo, która skutecznie ustabilizuje tę część ciała. Warto dowiedzieć się, jakie ma zastosowanie.

Orteza na bark

Należy pamiętać, że orteza stawu barkowego, która znana jest również stabilizatorem to rodzaj sprzętu służącego do rehabilitacji, którego zadaniem będzie częściowe unieruchomienie stawu, a także zabezpieczenie go i otaczających go tkanek. Trzeba też wspomnieć o tym, że taki rodzaj akcesorium sięga się w przypadku rehabilitacji pooperacyjnej – zwłaszcza w przypadku kontuzji lub, gdy staw został zaatakowany przez chorobę typu zwyrodnieniowego. Warto podkreślić, że w zależności od przyczyny oraz stopnia uszkodzenia barku, sięgnąć można po różne ortezy na bark. Na rynku dostępne są stabilizatory sztywne, miękkie, a także półsztywne. Oprócz tego można je podzielić na stabilizujące, korekcyjne, kompresyjne, a także kompensacyjne.

Orteza na bark – jaką rolę spełnia?

Podstawowym zadaniem ortezy stawu barkowego będzie stabilizacja barku. Należy pamiętać, że w zależności od rodzaju kontuzji ma ona za zadanie także unieruchomić oraz odciążyć tkankę, która okala staw. Kolejnym zadaniem stabilizatora będzie również niwelacja wszelkich dolegliwości bólowych w obrębie barku.