Clotrimazolum – jak wygląda leczenie grzybicy skóry?

Jakie działanie ma Clotrimazolum? Kiedy warto sięgnąć po taki krem? W jaki sposób go stosować i jak długo powinno trwać leczenie?

Działanie kremu Clotrimazolum

Krem Clotrimazolum jest lekiem, którego substancja czynna to klotrymazol. Posiada ona właściwości przeciwdrobnoustrojowe, a więc wykazuje pozytywne działanie na zwalczanie wszelkiego rodzaju zakażeń grzybiczych skóry i błon śluzowych. Zabija szczególnie dermatofity i drożdżaki. Naniesienie kremu na zmienione chorobowo miejsce pozwala substancji przeniknąć w głąb naskórka i zatrzymać wzrost i podział komórek grzybów.

Kiedy i jak stosować lek?

Kremu używa się w przypadku wystąpienia grzybicy skóry (m.in. na rękach, nogach, tułowiu), łupieżu pstrego oraz zakażeń drożdżakowych skóry i błon śluzowych zewnętrznych narządów płciowych. Produkt stosuje się miejscowo na zmienione chorobowo miejsce i powtarza się to 2-3 razy na dobę. Leczenie zwykle kończy się po 2-4 tygodniach – w zależności od stopnia zaawansowania schorzenia. Warto pamiętać, że krem należy stosować zgodnie z zaleceniami, bowiem nawet, jeśli objawy ustąpią szybciej, powinno się kontynuować leczenie. W przypadku braku zauważalnej poprawy po tygodniu należy zgłosić się do lekarza, by wdrożyć inny rodzaj terapii.

Ile kosztuje leczenie Clotrimazolem?

Sporą zaletą kremu z klotrymazolem jest jego cena. W zależności od firmy, która wyprodukowała preparat, można nabyć go za kwotę od 2 do około 6 złotych. Zwykle sprzedawany jest w tubkach, które zawierają 20 gramów kremu. https://www.aptekagalen.pl/clotrimazolum-hasco-krem-1-20g