Ortezy stawu skokowego, wsparcie w różnego rodzaju urazach 

Nowoczesne produkty dostępne w aptekach oraz w asortymencie profesjonalnych sklepów sportowych gwarantują niezawodne wsparcie, oraz stabilizację przy różnego rodzaju urazach. Jakościowe materiały w odpowiedni sposób dopasowują się do kształtu stopy, delikatnie ją usztywniając, przy jednoczesnym zachowaniu podstawowej ruchomości kończyny. 

Działanie nowoczesnej ortezy stawu skokowego 

Orteza stawu skokowego – https://megamedic.pl/ortezy-kostki – to produkt, którego celem jest efektywna stabilizacja oraz odciążenie, zapewniające odpowiednią mobilność. Dzięki specjalnie zaprojektowanej konstrukcji możemy w sposób efektywny łagodzić dolegliwości bólowe związane z kontuzjami oraz zapobiegać pogłębianiu się różnego rodzaju problemów ze stawami. Funkcjonalny stabilizator zapewnia odpowiednie warunki do regeneracji, przyczyniając się do przyśpieszenia całego procesu powrotu do zdrowia. Prawidłowe ustawienie zwichniętego stawu to podstawa jeśli chodzi o zapewnienie komfortu i pełnej wygody każdego użytkownika. Niezależnie od przyjmowanej przez nas pozycji, stopa pozostaje w pełni stabilna, ograniczając ryzyko pogłębiania się kontuzji i hamując powstawanie bolesnego obrzęku. Stabilizator stawu skokowego utrzymuje właściwą trofikę skóry, wpływając na właściwe przepływanie krwi oraz limfy. 

W jakiego rodzaju schorzeniach stabilizator będzie przydatny? 

orteza stawu skokowego

Elastyczne ortezy stawu skokowego przydają się w przypadku nawracających dolegliwości związanych z chorobami kostno-stawowymi oraz w różnego rodzaju kontuzjach takich jak skręcenia, złamania czy zwichnięcia. Ze względu na dużą ruchomość stawów w tych miejscach kończyny narażone są na częste odnawianie się starych urazów, które z czasem przybierają formę przewlekłych schorzeń. Stabilizator pomaga zapobiegać takim przeciążeniom w przypadku naciągnięć i innych dolegliwości.