Mata do akupunktury – kiedy warto ją wykorzystać?

Mata do akupunktury jest niezbędna dla każdej osoby, która boryka się z bólami kręgosłupa, zwyrodnieniami stawów czy migrenami. Jest nie tylko wygodna w użytkowaniu, ale przede wszystkim bardzo skuteczna. Co warto wiedzieć o je działaniu?

Mata do akupunktury – co to jest?

mata do akupresuryMata do akupunktury to cienki materac, który wyposażony jest w kolce wykonane z tworzywa sztucznego. Są one równomiernie rozmieszczone na całej macie. Pod ciężarem ciała uginają się, ale jednocześnie naciskają na skórę i odpowiednie receptory. Kolce maty nie przebijają ciała, a ich działanie jest delikatne i przyjemne.

Mata do akupunktury może mieć różne kształty. Najczęściej są one wielkości przeciętnego człowieka i używa się ich do leżenia na plecach bądź na brzuchu. Można je również wykorzystywać do masażu stóp.

Domowa mata do akupunktury jest bardzo wygodna i dostępna bez problemu w internecie.

Kiedy warto wykorzystywać matę do akupunktury?

Stosowanie maty jest skutecznym sposobem na zwalczenie bólu. Kolce poprawiają krążenie krwi oraz limfy, redukują stres i pomagają dotlenić organizm.

Mata do akupunktury najczęściej jest wykorzystywana przez osoby, które walczą z uciążliwym i przewlekłym bólem kręgosłupa, stawów, rwy kulszowej. Warto również wiedzieć, że leżenie na macie może zlikwidować ból głowy, również ten migrenowy.

Mata do akupunktury ma również pozytywny wpływ na osoby, które mają dużo stresu i są przemęczone. Stymulacja kolcami uruchamia produkcję endorfin czyli hormonu szczęścia, dzięki temu już po krótkim czasie na macie samopoczucie i nastrój mogą ulec znacznej poprawie.

Warto również wiedzieć, że seanse na macie pomogą również ujędrnić ciało. Po pewnym czasie można zauważyć redukcję pomarańczowej skórki.