Jak wybrać płyn micelarny do pracy?

Płyn micelarny to jeden z najpopularniejszych kosmetyków, bez którego wiele przedstawicielek płci pięknej nie wyobraża sobie demakijażu. Aby jednak ten preparat mógł dobrze nam służyć, musimy starannie go wybrać. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na skład produktu, a także na to, czy jest on dostosowany do aktualnych potrzeb naszej cery. 

Jakich składników poszukiwać w płynie micelarnym?

woda micelarna

Woda micelarna, aby była skuteczna, musi zawierać micele, dzięki którym w skuteczny sposób usunie z twarzy wszelkie pozostałości kosmetyków kolorowych. Oprócz miceli, warto poszukiwać w niej składników pochodzenia naturalnego takich jak na przykład:

  • ekstrakt z aloesu
  • ekstrakt z zielonej herbaty
  • cynk
  • kwas hialuronowy

Dzięki składnikom pochodzenia roślinnego, płyn micelarny do twarzy będzie skuteczny i dobrze tolerowany przez skórę.

Jak powinien działać dobry płyn micelarny?

Jak już zaznaczono wyżej, płyny micelarne powinny przede wszystkim usuwać z naszej cery makijaż Takie płyny znajdziesz na a-manada.pl. Mimo tego, że jest to ich główne zadanie, od tego rodzaju kosmetyków oczekuje się znacznie więcej. Nie powinny one podrażniać cery, jak również powodować zaczerwienienia czy świądu. Czasem jednak jakiś składnik znajdujący się w płynie micelarnym może nas uczulać. Warto więc obserwować reakcje skóry, zwłaszcza po pierwszym jego użyciu. Dobrze byłoby także, gdyby płyn micelarny nie ściągał skóry, ale pozostawał ją łagodnie nawilżoną i przyjemną w dotyku. Jeśli nie wiemy, jaki płyn wybrać, najlepiej postawmy na ten dedykowany cerze wrażliwej. Będzie on odpowiedni zarówno dla posiadaczy skóry tłustej, jak i suchej.