Co najlepsze na ból zęba?

Ból zęba – myślę że każdy z nas przynajmniej raz na różnych etapach życia spotkał się z tym nieprzyjemnym doświadczeniem. Mimo, że każdy ból jest doświadczeniem nieprzyjemnym, może mieć on różne przyczyny, spowodowane różnymi czynnikami:

  • ubytki próchnicowe
  • ubytki naszyjkowe
  • zapalenie – infekcja
  • nadwrażliwość zębiny

Mimo że regularne wizyty u dentysty i dbałość o higienę jamy ustnej zdecydowanie zmniejszają ryzyko wystąpienia nagłego bólu – nie jesteśmy wstanie tego ryzyka wyeliminować całkowicie. Ale co zrobić jeżeli już dopadnie nas nagły ból? 

Paracetamol – popularny, ale czy bezpieczny?

co na ból zęba

Paracetamol jest uważany za jeden z najbardziej bezpiecznych leków o charakterze przeciwbólowym, stosowanym na dolegliwości w wielu sprawach życia codziennego. Jest to główny składnik czynny popularnego leku „Apap”. Nie zaleca się jednak stosowania preparatów zawierających paracetamol przez dłużej niż 7 dni, ze względu na fakt, że przy dłuższym stosowaniu może on obciążyć takie narządy jak wątroba (nie zaleca się stosowania go wcale przy przewlekłych dolegliwościach z wątrobą). Sprawdza się on jednak świetnie przy domowym leczeniu krótkotrwałych bólów, między innymi bólu zęba.

Przeciwbólowo, i przeciwzapalnie.

Myślę że dobrą propozycją na domowe radzenie sobie z bólem w obrębie jamy ustnej będzie „Apap Intense”. Zawiera on w tabletce dwie substancje:

  1. 500 mg paracetamolu – działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe
  2. 200 mg ibuprofenu – działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne

Połączenie tych dwóch składników czynnych które współpracują jest dobrą propozycją na wszelkie sytuacje awaryjne związane z bólem.