Jakie zabiegi medycyny estetycznej są wykonywane w Białymstoku?

Medycyna estetyczna to dział medycyny, który zajmuje się dostarczeniem wysokiej jakości życia ludziom zdrowym poprzez podejmowaniu działań profilaktycznych w obrębie skóry. Kolejnym jej elementem są działania rekonstrukcyjne, których celem jest odtworzenie kondycji skóry sprzed procesu starzenia.

Gabinet medycyny estetycznej to zatem miejsce, do którego zgłaszają się pacjenci oczekujący poprawy wyglądu skóry/ W ramach tej dziedziny medycyny możliwa jest także ordynacja leków wydawanych z przepisu lekarza. Przede wszystkim jednak zabiegi o nieinwazyjnym albo małoinwazyjnym przebiegu. Jeśli chodzi o zakres dziedziny, którą jest medycyna estetyczna Białystok jest jednym z wielu miast, w którym można skorzystać z jej usług i zadbać o atrakcyjność fizyczną.

Kosmetologia Białystok- zakres działań

Zarówno zabiegi medycyny estetycznej, jak i kosmetologiczne służą profilaktyce starzenia skóry, jak i korekcie różnego rodzaju defektów- realizowane są jednak an inne sposoby. Zabiegi z zakresu kosmetologii wykazują działanie powierzchowne, dlatego są zdecydowanie mniej inwazyjne niż zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Niemniej jednak są bardzo skuteczne i chętnie wybierane przez klientki, których zmiany nie wymagają zdecydowanych działań chirurgicznych.

Dermatologia Białystok- zakres działań

zabiegi medycyny estetycznej

W ramach medycyny estetycznej podejmowane są również różnego rodzaju zabiegu z zakresu dermatologii, które mają na celu poprawę kondycji i wyglądu skóry, a także usuwania różnych jej deficytów. Instytut medycyny estetycznej zatrudnia zatem wyspecjalizowanych lekarzy specjalistów, którzy maja odpowiednie kwalifikacje do wykonywania inwazyjnych zabiegów z tego obszaru. Wykonywane są najczęściej w trybie ambulatoryjnym bez skalpela i nie wymagają hospitalizacji ani długotrwałej rehabilitacji i rekonwalescencji.

Gdzie wykonać zabieg? Medycyna estetyczna Białystok u dr Stawowskiej to sprawdzony instytut kosmetologii i dermatologii w jednym, zatrudniających najlepszych specjalistów.