Jak wybrać dobre wkładki laktacyjne?

Okres laktacji dla wielu kobiet jest dość problematyczny. Panie doskonale zdają sobie sprawę, że niekontrolowane upławy pokarmu z gruczołów sutkowych są wyjątkowo krępujące, szczególnie jeśli na ulubionej koszulce pojawia się nagła plama. Wobec tego paniom – a raczej młodym mamom – polecane są wkładki laktacyjne. Jednak jak wybrać najlepsze?

Silikonowe osłonki na sutki do karmienia – czy się sprawdzają?

Wkładki laktacyjne to obecnie dość szeroka kategoria produktów na rynku, która dedykowana jest młodym mamom. Niemniej jednak można wyróżnić:

  • nakładki do karmienia wykonane z materiału;
  • nakładki do karmienia silikonowe.

Które wkładki laktacyjne będą po prostu lepsze? Otóż jeśli chodzi o silikonowe osłonki na sutki do karmienia, to z pewnością są one wyjątkowo wygodne. Niemniej jednak takie nakładki do karmienia można wykorzystać jedynie raz lub dwa, gdyż nie nadają się one do prania. Wobec tego silikonowe wkładki laktacyjne powinny być więc rozpatrywane w kategoriach jednorazowych.

Wkladki laktacyjne

Materiałowe wkładki laktacyjne – czy są praktyczniejsze?

W przypadku materiałowych wkładek laktacyjnych mówimy o gadżetach wielorazowego użytku. Takie osłonki na sutki do karmienia można bowiem bez większego problemu prać w pralce i nie martwić się o ich kondycję. Dodatkowo materiałowe nakładki do karmienia są wyjątkowo przyjazne i delikatne dla skóry piersi i gruczołów sutkowych, które w okresie laktacji są wyjątkowo wrażliwe. Jednak ostateczna decyzja zależy już tylko od preferencji młodych mam.