Czym są taśmy do tapingu i jakie mają zalety?

Taśmy do tapingu są używane do stosowania różnych technik terapeutycznych, w tym akupresury i terapii manualnej. Są one dostępne w różnych kolorach i rozmiarach, a także mogą być wykonane z różnych materiałów, w tym bawełny, nylonu lub neoprenu. Używa się ich do oklejania stref ciała, aby poprawić przepływ energii i leczyć ból lub stany zapalne. Mogą być stosowane nie tylko na skórze, ale także na ubraniu lub na innych powierzchniach. Taśmy elastyczne są czasami używane jako alternatywa dla tradycyjnych leków czy zabiegów medycznych.

Taśmy do tapingu – komu i w czym pomogą?

taśmy do tapingu

Taśmy do tapingu sprawdzą się w wielu różnych dolegliwościach. Najczęściej wskazaniem do zastosowania kinesiotapingu są:

  • napięcie mięśniowe,
  • niestabilność stawów,
  • problemy z krążeniem.

Uważa się, że kinesiotaping jest pomocny w zmniejszeniu bólu, zwiększeniu zakresu ruchu, poprawieniu postawy ciała i pomocy w przywróceniu równowagi. Może być również stosowany w celu zmniejszenia stanu zapalnego i obrzęku w kontuzjowanym obszarze.

Taśmy elastyczne mogą być stosowane jako uzupełnienie tradycyjnych metod leczenia, takich jak fizykoterapia i chiropraktyka lub mogą być stosowane samodzielnie. Taśma jest aplikowana bezpośrednio na skórę w określonych wzorach, które mają za zadanie oddziaływać na mięśnie i inne tkanki miękkie znajdujące się pod powierzchnią. Elastyczność taśmy zapewnia wsparcie, a jednocześnie umożliwia pełny zakres ruchu. Może być noszona przez kilka dni, zanim będzie wymagała wymiany.

Kinesiotaping okazał się szczególnie korzystny dla sportowców, którzy chcą szybko odzyskać sprawność po urazach związanych z aktywnością lub zmęczeniem. Dodatkowo taping pomaga zmniejszyć obciążenie mięśni, więzadeł, ścięgien i stawów, co może prowadzić do poprawy wyników na boisku lub korcie.

Jakie są zalety kinesiotapingu?

Kinesiotaping to rodzaj tapingu terapeutycznego, który może być stosowany w celu poprawy gojenia i zmniejszenia bólu. Głównymi zaletami kinesiotapingu jest jego zdolność do zmniejszenia bólu, poprawy zakresu ruchu, zmniejszenia stanu zapalnego, zapewnienia wsparcia dla kontuzjowanych mięśni i stawów oraz promowania przepływu limfy.

Taśmy do tapingu mogą również pomóc w korekcji postawy i mogą być stosowane w leczeniu różnych urazów mięśniowo-szkieletowych. Dodatkowo są wygodne w noszeniu i mogą pozostać na skórze do pięciu dni.

Taśmy kinezjologiczne – opinie

Taśmy kinezjologiczne to samoprzylepne paski taśmy, o których uważa się, że zapewniają wsparcie i stabilność mięśni, stawów i więzadeł. Zwolennicy taśm kinezjologicznych twierdzą, że mogą one pomóc złagodzić ból, zmniejszyć stan zapalny i poprawić zakres ruchu.

Plastry kinesiotaping – gdzie kupić?

Plastry do kinesiotapingu to rodzaj elastycznej, rozciągliwej taśmy przeznaczonej do stosowania w fizykoterapii i medycynie sportowej. Występują w różnych rozmiarach, kolorach i kształtach i mogą być stosowane w celu zapewnienia wsparcia i stabilności mięśni i stawów.

Są również stosowane w celu zmniejszenia obrzęku i bólu. Plastry do kinesiotapingu można kupić w większości aptek, a także w Internecie od różnych sprzedawców. Przed użyciem jakiegokolwiek plastra kinesiotaping, ważne jest, aby upewnić się, że taśmy do tapingu mają odpowiedni rozmiar i kształt dla konkretnych potrzeb.