Profesjonalna cieplarka laboratoryjna

Cieplarki laboratoryjne, często nazywane inkubatorami, są niezbędnymi elementami wyposażenia każdego laboratorium. Zapewniają środowisko o stałej temperaturze dla eksperymentów i testów przeprowadzanych w laboratorium. 

Zastosowanie cieplarek laboratoryjnych

Urządzenia te utrzymują stabilną stałą temperaturę od 5 °C powyżej temperatury otoczenia do maksymalnie 100 °C. Ten zakres umożliwia naukowcom i badaczom prawidłowe testowanie próbek w określonych warunkach bez martwienia się o wahania w środowisku zewnętrznym, które mogą potencjalnie zakłócać wyniki lub powodować uszkodzenia delikatnych próbek. Więcej możesz przeczytać na: https://danlab.pl/nasze-produkty/urzadzenia-grzewcze/cieplarki-laboratoryjne/

cieplarka laboratoryjna

Cieplarki laboratoryjne – niezbędnik w laboratorium

Urządzenia te mogą być dostarczane jako jednostki stacjonarne lub większe modele podłogowe, w zależności od potrzeb i dostępności miejsca w laboratorium. Jednostki stacjonarne są mniejsze, ale nadal są w stanie zapewnić precyzyjne temperatury, podczas gdy modele podłogowe oferują większą kontrolę ,nad poziomami wilgotności ze względu na większy rozmiar. Pozwala to na większą zdolność do parowania wody, co jest konieczne w przypadku wrażliwych próbek, takich jak kultury bakterii lub kultury tkankowe, w których wilgoć musi być utrzymywana na idealnym poziomie przez cały okres testowania. Izolacja zastosowana wewnątrz pomaga również utrzymać stałą temperaturę nawet podczas przerw w dostawie prądu, ponieważ zostały zaprojektowane specjalnie, aby nie tracić zbyt dużo ciepła, jeśli nie ma dostępnej energii elektrycznej. Ponadto niektóre nowsze modele są wyposażone w zaawansowaną technologię, taką jak wbudowane alarmy, które ostrzegają, gdy coś pójdzie nie tak, dzięki czemu możesz szybko podjąć działania, zanim pojawią się dalsze problemy. Co więcej, wiele współczesnych projektów zawiera teraz cyfrowe wyświetlacze, które sprawiają, że ustawianie pożądanych temperatur jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.