Wszystko, co musisz wiedzieć o Ashwagandzie

Ashwagandha to zioło stosowane od wieków w Ajurwedzie, tradycyjnej medycynie indyjskiej. Mówi się, że promuje długowieczność i zdrowie. Zioło to zawiera wiele różnych związków, w tym alkaloidy, garbniki, saponiny i laktony steroidowe. Wiadomo, że Ashwagandha ma właściwości przeciwutleniające, a także działanie przeciwzapalne, które pomaga w zespole chronicznego zmęczenia i bezsenności.

Korzyści i zastosowania Ashwagandhy

Ashwagandha to zioło stosowane od wieków w Ajurwedzie. Jest często określany jako „indyjski żeń-szeń” i był używany jako lekarstwo na niepokój, stres i bezsenność. Ekstrakt z ashwagandhy to ziołowy suplement, który można znaleźć w sklepie ze zdrową żywnością Evita. Pochodzi z korzenia rośliny ashwagandha i można ją przyjmować w postaci kapsułek lub herbaty.

Korzyści Ashwagandhy obejmują:

– Poprawa zaburzeń nastroju, takich jak depresja, lęk i bezsenność

– Zwiększenie ostrości umysłu i skupienia

– Wzmacnianie odporności

Kiedy stosować Ashwaghandę?

Ashwagandha to potężne zioło adaptogenne, które może pomóc ci pokonać przeszkody w twoim życiu. Jest również uważany za zioło ajurwedyjskie, co oznacza, że jest używany od tysięcy lat. Ashwagandha może być stosowana w celu poprawy nastroju, zmniejszenia stresu i niepokoju, poprawy jakości snu i zwiększenia poziomu energii. Kiedy warto zdecydować się na użycie tego potężnego zioła? Podobnie jak w przypadku każdego innego suplementu lub środka ziołowego, najlepszy czas na przyjmowanie ashwagandhy jest wtedy, gdy najbardziej jej potrzebujesz.

Jaka jest dawka Ashwagandy?

Zalecana dawka ashwagandhy to od 500 mg do 1000 mg dziennie.