Depilacja laserowa Białystok — czy warto się na nią zdecydować?

Gładka skóra to marzenie niemalże każdej z Pań. Niestety ciągłe golenie różnych obszarów naszego ciała przy użyciu maszynki, wosku bądź też depilatorów jest bardzo czasochłonne, drogie oraz w niektórych przypadkach także bolesne. Czy istnieje możliwość pozbycia się włosków na stałe? Kto może zdecydować się na depilację laserową? Dlaczego depilacja laserowa Białystok jest skuteczna? 

Zalety depilacji laserowej

Grube, ciemne, a tym bardziej wrastające włoski nie wyglądają estetycznie, przez co większość kobiet decyduje się na ich usuwanie. Dzięki depilacji laserowej zaoszczędzimy mnóstwo czasu, który przeznaczylibyśmy na samodzielne pozbywanie się niechcianego owłosienia. Ponadto zabieg jest w 100% bezpieczny, bezbolesny oraz zapewni nam gładkość skóry przez wiele lat. Choć cena depilacji wiązką laserową nie należy do najniższych, jest ona jednorazowa, a efekty utrzymają się znacznie dłużej niż w przypadku tradycyjnych metod. 

Dlaczego depilacja laserowa jest skuteczna?

Skuteczność tego typu depilacji zawdzięczamy nowoczesnej technologii. Wiązka laserowa szybko dociera w głąb skóry, tym samym niszcząc cebulki włosków. Po upływie około 2-4 tygodni od wykonania depilacji włoski przebiją się przez skórę, a następnie zaczną wypadać. Jeżeli efekty nie będą widoczne po pierwszej wizycie u kosmetologa, nie musimy się niczego obawiać, gdyż do uzyskania bardzo widocznych efektów konieczne jest wykonanie kilku zabiegów (datę kolejnej wizyty powinnyśmy ustalić ze specjalistą, który dostosuje częstotliwość do naszych potrzeb). 

depilacja laserowa Białystok gabinet w środku

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu 

Przed przystąpieniem do wykonywania zabiegu depilacji laserowej w Białymstoku (tutaj), kosmetolog wręczy nam ankietę i przeprowadzi szczegółowy wywiad. Takie procedury są konieczne, gdyż nie każdy może korzystać z wiązki laserowej. Przeciwwskazania stałe to, np.:

  • Choroby serca 
  • Bilectwo 
  • Choroby skórne 
  • Włoski o jasnej barwie 
  • Metalowe implanty. 

Natomiast do czasowych przeciwwskazań zaliczymy:

  • Ciążę
  • Świerzą opaleniznę
  • Stosowanie kremów z witaminami C oraz A.