Jakie kremy na pękające pięty są najlepsze?

Każda kobieta chce, by jej stopy były zadbane, piękne i wyglądały idealnie. Jednak długie godziny stania, nieodpowiednie buty czy zła pielęgnacja prowadzą często do tego, że pojawiają się pęknięcia na piętach. Jak temu zaradzić? Jaka maść na popękane pięty będzie dobra i czy są inne sposoby, aby rozwiązać ten problem?

Dlaczego pięty pękają?

Przyczyn pękających pięt może być wiele, ale jedną z najczęstszych jest zła pielęgnacja. Na początku na pięcie pojawiają się bardzo niewielkie nacięcia, które po jakimś czasie przekształcają się w dużo głębsze rowki. Taki stan bardzo utrudnia chodzenie i codzienne funkcjonowanie. Innym powodem mogą być zmiany grzybicze, które także mogą powodować pęknięcia i rany. Przyczyną są też różnego rodzaju schorzenia, w tym cukrzyca, która niestety staje się chorobą cywilizacyjną. Przy cukrzycy wszystkie skaleczenia goją się dużo wolniej, a pęknięcia często pojawiają się na piętach. Niedobór witaminy A może też prowadzić to takich problemów, jak również noszenie za ciasnych butów czy chodzenie na obcasie. Na popękane pięty maść będzie odpowiednim remedium.

Jak radzić sobie z pęknięciami na piętach?

Wszystkie rany, jakie pojawiają się na stopie, utrudniają chodzenie, a także powodują ból. Na pewno o stopy należy dbać i je regularnie pielęgnować. Dobrze jest zapobiegać pęknięciom, gdyż profilaktyka jest najlepszym sposobem na uniknięcie problemów. Należy zatem regularnie robić peeling stóp, a raz w tygodniu można zrobić relaksującą kąpiel w olejkach i ziołach. Dobrze jest też raz na jakiś czas udać się do kosmetologa na profesjonalny zabieg złuszczający, a także po każdej kąpieli warto używać specjalnego kremu, który zapobiega pękaniu stóp, wygładza je i nawilża.

kremy na popękane pięty

Jaki krem na pękające pięty wybrać?

Może zdarzyć się tak, że za późno ktoś zauważy, że na piętach pojawiły się pęknięcia i wówczas należy natychmiast sięgnąć po specjalne maści. W aptekach i drogeriach można znaleźć różnego rodzaju kremy na pękające pięty (https://a-manada.pl/kremy-na-pekajace-piety), które w szybki sposób pomagają pozbyć się problemu. Najlepiej sięgnąć po kremy zawierające wyciągi roślinne i witaminy. Szczególnie ważna jest witamina A, która odpowiada w dużej mierze za pęknięcia. Warto sięgnąć po produkty, które lekko złuszczają, ale przede wszystkim nawilżają. Dobrym wyborem będą kremy i maści z mocznikiem, olejkiem z kiełków pszenicy i witaminą E. Można też wybrać krem działający przeciwzapalnie, który poprawia mikrokrążenie i szybko przynosi ukojenie. Najważniejsze, by szybko podjąć działanie i zapobiegać takiej sytuacji w przyszłości.