Leki przeciwzakrzepowe a układ sercowo-naczyniowy

Schorzenia układu sercowo-naczyniowego często dotyczą osób starszych. Nie jest powiedziane, że każdy senior będzie miał do czynienia z takim przypadkiem medycznym, ale duża liczba z nich tak. Leki przeciwzakrzepowe bez recepty wpisały więc się na stałe w żywot takich osób. Z uwagą należy podchodzić do zażywania takich leków, ponieważ część z nich (w szczególności te starej generacji) mogą zaszkodzić pacjentom.

Antykoagulanty do stosowania

Bardzo często można spotkać się ze sformułowaniem, że ma się do czynienia z antykoagulantami. To równoznaczne, jeżeli chodzi o leki przeciwzakrzepoweWarto jednak wiedzieć, że tych określeń używa się wymiennie – gdyby padło takie sformułowanie z ust medyka lub farmaceuty. Mówiąc w skrócie – są to preparaty medyczne, których głównym celem jest zapobieganie zakrzepom krwi, które mogą doprowadzić nawet do zawału serca lub do innych, przykrych konsekwencji chorobowych. Wśród najpopularniejszych leków znajduje się witamina lub antagoniści witaminy K. Która z tych propozycji jest lepsza? Tabletki powinny zostać tak naprawdę dobrane zgodnie z indywidualnym przypadkiem danej osoby. Nawet, jeżeli mowa o tych lekach, które nie wymagają recepty.

lek przeciwzakrzepowy pluscard

Zastrzyki przeciwzakrzepowe w brzuch

Jeżeli ktoś chciałby opisać leki rozrzedzające krew, to musiałby wspomnieć o zastrzykach. Takich, które najczęściej wykonuje się w brzuch. Wiele osób jest na pewno przerażonych, ale trzeba – jeżeli tylko są ku temu odpowiednie wskazania. Jest wiele zastrzyków, który musi wykonywać specjalny pracownik medyczny. W tym jednak przypadku iniekcja może zostać wykonana samodzielnie. Wystarczy tylko odpowiednio zdezynfekować miejsce i można działać. Nie ma się co obawiać, ponieważ jest to jeden z najłatwiejszych zabiegów, który można samodzielnie wykonać. Do tego nie boli on tak samo, jak chociażby podawanie witaminy B12 w zastrzykach.

O czym nie można zapomnieć?

Są osoby, które leki przeciwzakrzepowe będą przyjmować tylko przez pewien czas. Jednak jest duża liczba pacjentów, która narażona jest na branie leków przez całe życie. Winny one wiedzieć, że w takich przypadkach, jeżeli istnieje ryzyko wystąpienia zakrzepów, należy również uważać na swoją dietę. W codziennym menu należy unikać takich produktów jak kalafior, rzepa, rzeżucha, sałata, szpinak, brukselka, kapusta, awokado. Są to takie warzywa, które zwiększają ryzyko wystąpienia chorób związanych z zakrzepami. Warto więc o siebie dbać na różnych polach – nie tylko, jeżeli chodzi o przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.